Wytyczne dla studentów biorących udział w zajęciach realizowanych na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022

1. Każdy student ma obowiązek zapoznania się z Zarządzeniem nr 100 Rektora ZUT z dnia 17 września 2021 r. w sprawie Procedury bezpieczeństwa epidemicznego w ZUT w okresie ogłoszonego stanu epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2
  2. Na zajęcia może przyjść wyłącznie osoba bez objawów chorobowych (kaszel, gorączka, bóle mięśni, dreszcze, utrata zmysłu powonienia i smaku) wskazujących na zakażenie SARS CoV-2, która nie miała styczności z osobami chorymi na COVID-19 lub przebywającymi na kwarantannie lub izolacji.
  3. Na terenie wszystkich obiektów ZUT obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa. Jeżeli z jakiegoś powodu osłona na nos i usta musi zostać zdjęta, należy przestrzegać bezwzględnie 1,5-metrowego odstępu od innych osób.
  4. Czekając na wejście na zajęcia, studenci powinni zachować odstęp minimum 1,5 m oraz mieć osłonięte usta i nos.
  5. Przed wejściem do pomieszczeń dydaktycznych uczestnicy powinni umyć dokładnie ręce wodą z mydłem i zdezynfekować je lub założyć rękawiczki.
  6. Na zajęcia mogą wejść wyłącznie osoby z osłoną na usta i nos (maseczka jednorazowa lub wielokrotnego użytku).
  7. Po rozpoczęciu zajęć w sali, dopuszcza się możliwość zdjęcia osłony ust i nosa, przy zachowaniu minimum 1,5-metrowego odstępu.
  8. Na zajęcia nie powinno się przynosić żadnych zbędnych, z punktu widzenia prowadzonych zajęć, rzeczy. Należy je zostawić w wyznaczonych miejscach.
  9. Każdy student korzysta z własnych, o ile to możliwe, przyborów/przedmiotów niezbędnych do   realizacji zajęć. Nie należy pożyczać przedmiotów od innych uczestników zajęć.
  10. W czasie przerwy w zajęciach student może opuścić budynek w którym odbywa zajęcia lub przebywać wewnątrz, przestrzegając zachowania dystansu społecznego, przynajmniej 1,5 m od innych osób.
  11. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych (kaszel, gorączka, bóle mięśni, dreszcze, utrata zmysłu powonienia i smaku) nie należy przychodzić na zajęcia.
  12. Należy pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem rodzinnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 albo 112 i poinformować o możliwości zakażenia koronawirusem.
  13. Student jest zobowiązany niezwłocznie poinformować drogą elektroniczną lub telefonicznie Dziekana dzwimim@zut.edu.pl lub  Kierownika Dziekanatu maria.głowacka@zut.edu.pl, tel. 091 44 94 551;  44 94 552 o nałożonym nakazie kwarantanny lub hospitalizacji związanych z pandemią Covid-19.

Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki
prof. dr hab. inż. Mirosław Pajor