VI Spotkanie Nauki z Biznesem

loga funduszy europejskich i ogranizatorów

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wraz z Centrum Inicjatyw Gospodarczych - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Lubuskim Klastrem Metalowym ma zaszyt zaprosić na VI Spotkanie Nauki z Biznesem, które odbędzie się w dniu 3 października 2024 roku w Laboratorium Hala Technologiczna, Al. Piastów 19, 70-310 Szczecin.

Naszą pasją jest łączenie nauki i biznesu. Rozwijając się dla przemysłu w ramach projektów finansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Ministra Edukacji i Nauki zwiększyliśmy możliwości badawcze naszego wydziału m.in. o badania technologii inteligentnych materiałów i struktur tłumiących, badania związane z zastosowaniem rozszerzonej rzeczywistości, kooperacji robotów i ludzi, technologii IIoT.

Dlaczego warto wziąć udział?
  • Wydarzenie zapewnia możliwość spotkania oraz bliższego poznania naukowców, zaplecza badawczego oraz możliwości jakie stwarza współpraca z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, Wydziałem Elektrycznym oraz Wydziałem Budownictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
  • Współorganizatorami i Partnerami są: Centrum Inicjatyw Gospodarczych - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Lubuski Klaster Metalowy, Politechnika Koszalińska, Politechnika Morska, Wydział Budownictwa oraz Wydział Elektryczny ZUT w Szczecinie.
  • Dyskusje w ramach panelów eksperckich oraz zapoznanie się z możliwościami badawczymi, aplikacyjnymi i wdrożeniowymi prezentowanej infrastruktury.
  • To okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń z przedsiębiorcami i organizacjami działającymi na rzecz przedsiębiorstw
  • Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
  • Możliwość zaprezentowania własnych produktów, rozwiązań. Wszystkich zainteresowanych udostępnieniem miejsca na prezentację własnej firmy w trakcie Spotkania prosimy o bezpośredni kontakt mailowy: aterelak@zut.edu.pl lub telefoniczny: (+48) 888 592 561.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji:

Szczegóły na stronie:

W V Spotkaniu Nauki i Biznesu, które odbyło się 19 października 2023 r. w Laboratorium Hala Technologiczna, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, gościło blisko 100 firm i organizacji zrzeszających przedsiębiorstwa oraz przedstawiciele 6 uczelni. Wydarzenie było okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z przedsiębiorcami i organizacjami działającymi na rzecz przedsiębiorstw, a towarzyszyły mu dyskusje w ramach panelów eksperckich oraz prezentacja infrastruktury badawczej wraz z jej możliwościami badawczymi, aplikacyjnymi i wdrożeniowymi.

Wśród wystawców podczas V spotkania Nauki i Biznesu byli:

• FANUC Polsk Sp. z o.o.
  • BECKHOFF Automation Sp. z o.o.
  • IN TECH MET Konsulting Techniczny
  • Item Polska Sp. z o.o.
  • COLMEX Sp. z o.o.
  • SELS Sp. z o.o.
  • YASKAWA Polska Sp. z o.o.
  • Enterprise Europ Network
  • Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
  • Astor Sp. z o. o.
  • Cargotec Poland Sp. z o.o.
  • HIWIN GmbH
  • SMATTECH Sp. z o.o.
  • Stowarzyszenie Klaster METALIKA dla Przemysłu
  • Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o.
  • DEMATEC POLSKA Sp. z o.o.
  • PPHU POLIGRAF Wiesław Kasprowiak
  • BACKER OBR Sp. z o.o.
  • 3D PHOENIX Sp. z o.o.
  • SICK Sp. z o.o.
  • Carl ZEISS Sp. z o.o.
  • 3Dconnexion Polska Sp. z o.o.
  • Siemens Sp. z o.o.
  • IMB Power Sp. z o.o.
  • Paw s.c.
  • SOLIDEXPERT Polska Sp. z o.o.
  • HYDROMEGA Sp. z o.o.
  • ITA Sp. z o.o. Sp. k.