Goście z Brandenburg University of Technology Cottbus 11.10.2024 12:46

7 października br. gościliśmy na wydziale Prof. Sylvio Simona wraz z zespołem z Brandenburg University of Technology Cottbus.
  • Prof. Dr.-Ing. habil. Sylvio Simon - Prodziekan wydziału Mechanical Engineering, Electrical and Energy Systems. Kierownik zakładu obrabiarek skrawających do metalu. Zajmuje się inżynierią mechaniczną, CAD, CAM, projektowaniem wyrobów,
  • mgr inż. Ecke Jankowski - pracownik.
  • mgr inż.  Thomas Bachmann - pracownik.
  • Pascal Fritzsche - student.

Spotkanie miało na celu prezentację potencjału badawczego obu uczelni oraz omówienie możliwości dalszej współpracy w zakresie badań naukowych i dydaktyki.

W trakcie wizyty, goście spotkali się z naukowcami i studentami, a także przeprowadzili wykłady na temat nowoczesnych procesów wytwarzania, druku 3D oraz autonomicznych robotów dostawczych. Zwiedzili laboratoria druku 3D, badania struktur i właściwości mechanicznych oraz hale technologiczną.

Najważniejsze wnioski z wizyty dotyczą możliwości utworzenia wspólnego kierunku studiów, gdzie studenci otrzymywaliby dyplomy obu uczelni.
Prof. Sylvio Simon zaprosił również Dziekana WIMiM na rewizytę do BTU Cottbus oraz zaproponował możliwość krótkoterminowych wyjazdów dla studentów w ramach programów ERASMUS i DAAD.

Ponadto, partnerzy z BTU Cottbus mają doświadczenie w projektach międzynarodowych, co otwiera możliwość przygotowania wspólnego projektu w ramach programu INTERREG.

Dziękujemy za spotkanie.