V Spotkanie Nauki z Biznesem

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ma zaszczyt zaprosić na V Spotkanie Nauki z Biznesem, które odbędzie się w dniu 19 pażdziernika 2023 roku w Laboratorium Hala Technologiczna, Al. Piastów 19, 70-310 Szczecin.

Naszą pasją jest łączenie nauki i biznesu. Rozwijając się dla przemysłu w ramach projektów finansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Ministra Edukacji i Nauki zwiększamy możliwości badawcze naszego wydziału m.in. o badania technologii inteligentnych materiałów i struktur tłumiących, badania związane z zastosowaniem rozszerzonej rzeczywistości, kooperacji robotów i ludzi, technologii IIoT.

Spotkanie kierowane jest do firm zainteresowanych współpracą, poszukujących partnerów naukowych i biznesowych.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli firm wpisujących się w realizację inteligentnych specjalizacji województwa zachodniopomorskiego, w tym:

  • wielkogabarytowe konstrukcje wodne i lądowe,
  • zaawansowane wyroby metalowe,
  • produkty drzewno-meblarskie,
  • produkty oparte na technologiach informacyjnych,

oraz przedstawicieli przemysłu:

  • stoczniowego,
  • offshorowego,
  • przeładunkowego,
  • energetyki wiatrowej,
  • drzewnego,
  • kamieniarskiego,
  • wytwarzania maszyn i urządzeń,
  • hydrauliki,
  • medycznego,

chcących rozwijać swoje procesy produkcyjne oraz wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z możliwościami badawczymi Wydziału.

Na Spotkaniu przedstawiona zostanie aparatura badawcza zakupiona w ramach realizacji projektów:

  1. „Doposażenie Środowiskowego Laboratorium Miernictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki w laboratorium technologii inteligentnych materiałów i struktur tłumiących”
    Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 –2020.
  2. „Doposażenie Hali Technologicznej w Laboratorium e-Produkcji realizujące koncepcję Przemysłu 4.0”
    Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 –2020.

Projekt współfinansowany przez Ministra Edukacji i Nauki.

Data: 19.10.2023 r. (czwartek)
Czas: 09:00-16:00
Plan spotkania: pobierz (format:  pdf, rozmiar:  190 kB)
Miejsce spotkania: Al. Piastów 19, 70-310 Szczecin – Laboratorium Hala Technologiczna
Kontakt: (+48) 888 592 561 lub aterelak@zut.edu.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do rejestracji:
https://forms.office.com/e/9gDuzQCjws

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Wydarzenie zapewnia możliwość spotkania oraz bliższego poznania naukowców, zaplecza badawczego oraz możliwości jakie stwarza współpraca z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki.
  • Dyskusje w ramach panelów eksperckich oraz zapoznanie się z możliwościami badawczymi,
  • aplikacyjnymi i wdrożeniowymi prezentowanej infrastruktury.
  • To okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń z przedsiębiorcami.
  • Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dotyczące spotkania dostępne są na stronie Hala Technologiczna WIMiM - Koncepcja Przemysłu 4.0 - V Spotkanie Nauki i Biznesu (zut.edu.pl)

W seminarium eksperckim w trakcie IV Spotkania Nauki i Biznesu udział wzięło 120 uczestników, w tym 82 uczestników z firm i organizacji oraz 38 uczestników z ZUT w Szczecinie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 6 organizacji: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie, Klaster METALIKA dla Przemysłu, Okręgowy Urząd Miar Szczecin, Platforma Przemysłu Przyszłości, Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz 47 przedsiębiorstw: 3D Phoenix Sp. z o.o. , ADAMUS S.A., Alumare Sp. z o.o., Autocomp Management, Bartosz  Pastucha, BECKHOFF Automation Sp. z o.o., Business Software sp. z o.o., Drone Design, Durable Sp. z o.o., EBZ DESIGNE ENGINEERING SP Z O.O., Espersen Poland Sp. z o.o., EsysControl, FANUC Polska Sp z o.o., GAMM-BUD Sp. z o.o., GARO, GMK Łobez S.A., GTP-opakowania Sp. z o.o., HIWIN GMBH, HYDROMEGA SP z o.o., HYMAX Grzegorz Mnich, IN TECH MET, Integart Sp. z o.o., item Polska Sp. z o. o., Ivy Technology Poland Sp. z o.o., Jupiter Bach Polska Sp z o.o., KK Wind Solutions Polska sp. z o.o. , MASTER MARKETING PIOTR BOGUCKI, Maxfilament, MECON, Metaltechnica Sp. z o.o., NMG S.A., Polcomm, PPHU POLIGRAF, Radiometer Solutions Sp. z o.o., SELFA GE S.A., Sels Sp. z o.o. Sp. K., Siemens, SMARTTECH SP. Z O.O., Stargum, STr Sp. z o.o., Sygnis SA, TECH-SYSTEM Group Sp. o.o. Sp.k., Teledoor Poland Sp. z o.o., UBD Poland Sp. z o.o., Yaskawa Polska sp. z o.o., Zakład Mechanizmów Napędowych S.C. Gabriela Szydłowska, Roman Tański, Zakład Metalowy ALEM Sp. z o.o..

W trakcie spotkania swoje produkty i rozwiązania zaprezentowało 10 firm oraz 3 organizacje.

Zapraszamy firmy zainteresowane współpracą, poszukujące partnerów naukowych i biznesowych.