Dni otwarte Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT W Szczecinie 17.03.2023 14:35

Chcesz kształcić się w najlepszym uniwersytecie technicznym na pomorzu zachodnim? Zapraszamy na Dni Otwarte jednego z najbardziej zrobotyzowanych wydziałów w Polsce - Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie. Wydarzenie odbędzie się 22-23 marca 2023r. godz 9:00-14:00

Kształcimy inżynierów zgodnie z wymogami czwartej rewolucji przemysłowej „Industry 4.0” - tu zdobędziesz praktyczną wiedzę, a rynek pracy już na Ciebie czeka. Odpowiemy na Wasze pytania dotyczące: studiów, rekrutacji i nie tylko.

Zobacz co robimy w praktyce! Pokażemy Ci m.in. zautomatyzowane stanowisko obróbki CNC z robotem, będziesz mógł osobiście wziąć w stery robota, pościągać się samochodami RC, zobaczysz co robimy na hamowni podwoziowej i jak ogrzewamy chłodem.

Pokażemy Wam:

• Halę Technologiczną – a w niej nasze największe i najmniejsze roboty przemysłowe,
  • Laboratorium wytrzymałości materiałów,
  • Hamownię podwoziową i silnikową, które umożliwiają pomiary przyrostu mocy i momentu dla pojazdów po tuningu oraz przy zmianie zasilania, np. dla paliw LPG,
  • Pokaz na stanowisku do trójwymiarowego skanowania,
  • Wydrukujemy wspólnie logo WIMiM na drukarkach 3D,
  • Wystrzelimy samochodowe poduszki powietrzne,
  • Prześwietlimy Was kamerą termowizyjną,
  • Poznacie naszego robota-pieska,
  • Zaprezentujemy młot udarnościowy,
  • Zobaczycie połączenia spawane,
  • Weźmiecie w stery KTO ROSOMAK,
  • Diagnostykę komputerową BMW,
  • Wygrawerujemy własne logo na znakowarce laserowej*,
  • Dowiecie się jak powstają detale z tworzyw sztucznych,
  • Pokażemy Wam insekty pod mikroskopem elektronowym*
  • Dowiecie się jak działa silnik Stirlinga, jak ogrzewać chłodem, jak schwytać wiatr i promienie słoneczne, jak energię elektryczną zamienić na wodór lub wodór na energię elektryczną?
  • Poznacie wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość w okularach VR AR.

Informacje dot. liczebności grup itp.

Grupy będą maksymalnie do 15 osób. W przypadku pokazu znakowarki laserowej liczebność grupy to 3 osoby z uwagi na limit okularów. Pokaz insektów pod mikroskopem elektronowym 5-7 osób.

Zapisy:

Prosimy o zarezerwowanie miejsca poprzez e-maila lub telefonicznie:
Katarzyna Sokolik – Pełnomocnik Dziekana ds. promocji
katarzyna.sokolik@zut.edu.pl