Mechanika i robotyzacja przemysłu (S1)

OPIS KIERUNKU

Studenci kierunku mechanika i robotyzacja przemysłu uzyskują kompleksowe wykształcenie umożliwiające projektowanie, konstruowanie, wytwarzanie i obsługę maszyn. Kierunek obejmuje trzy ścieżki kształcenia: mechanika, energetyka i inżynieria pojazdów. Do wyboru jest wiele specjalistycznych kursów obejmujących wiedzę m.in. z wykorzystania narzędzi komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania, programowania i sterowania obrabiarek CNC i robotów przemysłowych, kontroli jakości i nowoczesnych metod metrologicznych, projektowania i eksploatacji urządzeń energetycznych, auditingu energetycznego, budowy, eksploatacji, diagnostyki pojazdu. Zajęcia prowadzone są w laboratoriach wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Studenci mają możliwość uzyskania certyfikatów, potwierdzających posiadane umiejętności. Zajęcia na hali technologicznej, wyposażonej w nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie oraz w nowocześnie wyposażonych laboratoriach pozwalają weryfikować w praktyce zdobytą wiedzę.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Studiując zdobędziesz wiedzę w zakresie:

• projektowania i eksploatacji maszyn i urządzeń,
  • komputerowych systemów wspomagających prace inżynierskie CAD/CAE oraz posługiwania się nowoczesnymi środkami informatycznymi,
  • metod Rapid Prototyping i Reverse Engineering,
  • programowania maszyn i robotów przemysłowych w procesach produkcyjnych,
  • projektowania zgodnie z wymaganiami dyrektyw europejskich,
  • nowoczesnej techniki pomiarowej,
  • współczesnych metod i narzędzi w obszarze projektowania i diagnostyki samochodów osobowych i ciężarowych,
  • projektowania i prowadzenia procesów przewozowych,
  • projektowania i prowadzenia procesów technologicznych obsług i napraw, budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych,
  • projektowania i eksploatacji siłowni wykorzystujących odnawialne i niekonwencjonalne źródła energii,
  • auditingu energetycznego.
TWOJA KARIERA ZAWODOWA

Absolwenci są specjalistami znajdującymi zatrudnienie w firmach produkcyjnych i usługowych w działach: projekowych, konstrukcyjnych, technologicznych, eksploatacyjnych. Wybór ścieżki kształcenia umożliwia zatrudnienie w: firmach zajmujących się: wytwarzaniem elementów maszyn (technolog, programista, operator CNC), projektowaniem maszyn (konstruktor, dozór techniczny, utrzymanie ruchu), projektowaniem i eksploatacją systemów zrobotyzowanych, przemysł automotiv (diagnosta, logistyk, serwisant), przemysł energetyczny (obsługa i projektowanie siłowni energetycznych, audytor energetyczny).

Treści i plany studiów

Więcej informacji o kierunku