Mechanika i budowa maszyn (S1/N1)

OPIS KIERUNKU

Studenci kierunku Mechanika i Budowa Maszyn uzyskują kompleksowe wykształcenie w zakresie budowy maszyn, zasad ich projektowania, konstruowania i wytwarzania. Uzyskują wiedzę w zakresie komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania, przez zagadnienia jakości produkcji, metrologię po problemy programowania i sterowania współczesnymi maszynami. Wszystkie zajęcia prowadzone są w nowocześnie wyposażonych laboratoriach. Studenci mają możliwość uzyskania certyfikatów, potwierdzających posiadane umiejętności w modelowaniu 3D oraz programowaniu obrabiarek sterowanych numerycznie. Zajęcia na hali technologicznej, wyposażonej w nowoczesne obrabiarki realizujące praktycznie wszystkie techniki produkcji oraz w bogato wyposażonych laboratoriach pozwalają ugruntować zdobytą wiedzę.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ
  • projektowania konstrukcji 3D w systemach CAD,
  • analiz wytrzymałościowych konstrukcji z użyciem technik komputerowych CAx – FEM,
  • opracowania technologii produkcji w systemach CAM,
  • posługiwania się nowoczesnymi systemami pomiarowymi w zakresie geometrii,
  • projektowania układów napędowych elektrycznych, hydraulicznych i pneumatycznych,
  • analizy ruchu komponentów maszyn (kinematyki).
TWOJA KARIERA ZAWODOWA

Absolwenci kierunku mechanika i budowa maszyn stanowią ugruntowaną na rynku pracy grupę „tzw. inżynierów mechaników”. Znajdują zatrudnienie w firmach projektujących nowe maszyny, jak i modernizujących już istniejące. Stanowią trzon zespołów projektowych, znajdują zatrudnienie w działach badawczo-rozwojowych oraz utrzymaniu ruchu. Stanowią istotną grupę specjalistów w branży dozoru technicznego. Jako specjaliści znajdują zatrudnienie na stanowiskach konstruktor/technolog w firmach wytwarzających zarówno podzespoły jak i gotowe maszyny. Uzyskują zatrudnienie jako wysokiej klasy serwis techniczny maszyn w praktycznie wszystkich branżach przemysłowych.

Treści i plany studiów stacjonarnych

Treści i plany studiów niestacjonarnych

Więcej informacji o kierunku