Mechanika i budowa maszyn (S2/N2)

OPIS KIERUNKU

Studenci kierunku mechanika i budowa maszyn uzyskują rozszerzone wykształcenie w zakresie budowy maszyn, zasad ich projektowania, konstruowania i wytwarzania. Bazując na wiedzy podstawowej, uzyskują poszerzoną wiedzę w zakresie wytrzymałości materiałów, wykorzystania nowoczesnych materiałów, dynamiki maszyn, optymalizacji konstrukcji. Nabierają umiejętności krytycznej oceny projektowanych i wytwarzanych maszyn. Potrafią zaprojektować układy pomiarowe. Zajęcie praktyczne realizowane są w nowocześnie wyposażonych laboratoriach. Uzyskują wiedzę w zakresie odpowiedzialności i wymagań prawnych dla projektowanych konstrukcji w odniesieniu do prawa europejskiego.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

Wybór drugiego stopnia studiów i kontynuacja kształcenia, przez wybór przedmiotów obieralnych, pozwala skupić się studentowi na poznawaniu i doskonaleniu umiejętności w interesujących go dziedzinach –wytwarzaniu, projektowaniu, mechatronice. Studenci mają możliwość uzyskania certyfikatów, potwierdzających posiadane umiejętności w modelowaniu 3D oraz programowaniu obrabiarek sterowanych numerycznie. Zajęcia w hali technologicznej, wyposażonej w nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie oraz w bogato wyposażonych laboratoriach pozwalają sprawdzić w praktyce zdobytą wiedzę. Dla najlepszych –Wydział oferuje dalsze kształcenie na studiach trzeciego stopnia w dyscyplinie: budowa i eksploatacja maszyn, ściśle związanej z kierunkiem studiów mechanika i budowa maszyn.

TWOJA KARIERA ZAWODOWA

Oczekiwania nowoczesnego przemysłu w zakresie kwalifikacji pracowników są coraz wyższe, dotyczy to także dziedziny inżynierii mechanicznej. Absolwenci kierunku Mechanika i budowa maszyn zdobywając wiedzę z zakresu projektowania maszyn i urządzeń metod ich produkcji oraz szeroko rozumianej eksploatacji mogą w pełni zaspakajać te oczekiwania przemysłu. W związku z tym dysponując ugruntowaną wiedzą mogą swobodnie kształtować ścieżkę swojej kariery zawodowej wybierając najlepszych pracodawców a także tworząc i rozwijając własne firmy działające w obszarze nowoczesnych technologii związanych z inżynierią mechaniczną.

Treści i plany studiów stacjonarnych

Treści i plany studiów niestacjonarnych

Więcej informacji o kierunku