Energetyka (S1/N1)

OPIS KIERUNKU

Studia pierwszego stopnia na kierunku Energetyka w trybie stacjonarnym (S1) obejmują 7 semestrów, natomiast w trybie niestacjonarnym (N1) 8 semestrów. Przedmioty realizowane w toku studiów umożliwiają zdobycie specjalistycznej wiedzy z zakresu systemów i urządzeń wykorzystywanych w nowoczesnej energetyce, jak również umożliwiają nabycie niezbędnych umiejętności w obszarze projektowania, modelowania i symulowania procesów energetycznych zachodzących w systemach związanych z energetyką odnawialną oraz konwencjonalną. W toku studiów poruszane są także  aspekty związane z energetyką jądrową i wodorową.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ

W trakcie studiów studenci poznają podstawowe procesy i urządzenia umożliwiające konwersję i transformację różnych form energii oraz poznają wpływu tych procesów na środowisko naturalne. Uczą się jak racjonalnie zarządzać energią, jak ją magazynować, jak przeprowadzić optymalizację procesów cieplnych i elektroenergetycznych oraz w jak sposób pozyskiwać i wykorzystywać odnawialne źródła energii.

TWOJA KARIERA ZAWODOWA

Rosnące zapotrzebowanie na energię, jak i zmiany zachodzące w sektorze energetycznym sprawiają, że inżynierowie energetycy stają się poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy. Przed absolwentami, którzy ukończą ten kierunek ze specjalnością energetyka otworzą się ciekawe perspektywy zawodowe. Absolwenci kierunku energetyka mogą znaleźć zatrudnienie przede wszystkim w elektrowniach, elektrociepłowniach, kotłowniach, zakładach dystrybucji energii cieplnej, firmach projektujących i produkujących oraz serwisujących urządzenia energetyczne oraz we wszystkich innych gałęziach gospodarki jako energetycy, audytorzy oraz specjaliści od racjonalnego wykorzystania energii i materiałów.

Treści i plany studiów stacjonarnych

Treści i plany studiów niestacjonarnych

Więcej informacji o kierunku