Inżynieria spawalnictwa w zakresie kompetencji IWE

1. Środowisko, do którego skierowana jest oferta studiów podyplomowych:
    Absolwenci studiów wyższych najmniej pierwszego stopnia o profilu technicznym.
  2. Wymagania stawiane kandydatom:
    Absolwenci studiów wyższych, co najmniej pierwszego stopnia, kierunków technicznych z tytułem zawodowym inżyniera.
  3. Kolejność przyjęć na studia podyplomowe:
    Przyjęcia na studia podyplomowe odbywają się na podstawie kolejności zgłoszeń.
  4. Wymagane dokumenty:
    Kwestionariusz osobowy, dyplom ukończenia studiów wyższych względnie odpis dyplomu wydany przez uczelnię – dla studentów zakwalifikowanych na kurs, kserokopię dowodu osobistego lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość kandydata, 2 zdjęcia o wymiarach 37x52 mm, kserokopię stron indeksu z wpisanym tematem pracy dyplomowej lub zaświadczenie uczelni suplement do dyplomu z tematem pracy dyplomowej.
  5. Zamierzone efekty kształcenia, sposób ich weryfikowania i dokumentacji:
    Efektami kształcenia będzie: zdobycie wiedzy dotyczącej inżynierii spawalnictwa i nadzorów w spawalnictwie; nabycie umiejętności rozwiązywania zadań i problemów inżynierskich z zakresu technologii spawania oraz nadzoru prac spawalniczych, prowadzenia prac badawczych, doboru metodyki badań i oceny wyników badań. Finalnie uczestnik studiów podyplomowych wykaże się kompetencjami, dzięki którym prawidłowo zidentyfikuje i rozstrzygnie dylematy związane z wykonywaniem zawodu inżyniera spawalnika.
    Ocena jest wynikiem diagnozy prowadzonej w trakcie zajęć (weryfikacja umiejętności praktycznych, prezentacja i dyskusja), podsumowania w formie egzaminu lub kolokwium pisemnego oraz pracy końcowej obejmującej program studiów.

Plany i treści programowe.