• Informacje o studiach
youtube WIMiM ZUT Szczecin

Zapytaj 91 449 48 63

14.12.2023 - XI LOzOD w Szczecinie

14 grudnia gościliśmy na naszym wydziale uczniów z XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie, 3 klasę o profilu medycznym.

W ramach pierwszego spotkania z cyklu zajęć uczniowie poznali od strony teoretycznej i praktycznej wiedzę związaną z materiałami metolowymi i ceramicznymi w medycynie. Zajęcia zostały poprowadzone w Katedrze Technologii Materiałowych.

• zaczęliśmy od wykładu pt. „Materiały metalowe i ceramiczne w medycynie”, który poprowadziła dr hab. inż. Agnieszka Kochmańska, prof. ZUT,
  • następnie, uczniowie wraz z dr inż. Pawłem Figlem - odkrywani tematy związane z tarciem i zużyciem materiałów, które jest ważnym elementem w projektowaniu implantów stawów,
  • a na koniec wraz z dr inż. Sebastianem Fryską - poznali jak różne potrafią być materiały metalowe i jak można w łatwy sposób zmieniać ich właściwości.

Wizyta uczniów została zrealizowana w ramach umowy współpracy jaką mamy podpisaną ze szkołą.