• Informacje o studiach
youtube WIMiM ZUT Szczecin

Zapytaj 91 449 48 63

09.01.2023 - VII LO w Szczecinie

9 stycznia na naszym Wydziale gościliśmy uczniów klasy maturalnej z Liceum nr 7 w Szczecinie.

W ramach zapoznania się z Inżynierią Materiałową uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych w laboratoriach Katedry Technologii Materiałowych.

Na początku dr inż. Paweł Figiel wprowadził uczniów do świata materiałów, po czym w praktycznych zajęciach uczniowie poznali struktury metali z dr hab. inż. Agnieszką Kochmańską prof. ZUT, przetwórstwo materiałów polimerowych z dr inż. Magdaleną Kwiatkowską i mgr inż. Izabelą Irską, kształty materiałów biologicznych w skali nano z dr inż. Pawłem Kochmańskim oraz różnorodność struktur chemicznych z dr inż. Renatą Chylińską.

Wizyta uczniów to kolejne spotkanie z cyklu zajęć dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. „Spotkanie z inżynierią materiałową. Poznanie praktycznego wykorzystania wiedzy chemicznej, fizycznej i biologicznej.”

Inżynieria materiałowa ma tę niesamowitą cechę, iż łączy w sobie wiedzę z chemii, fizyki i biologii, dlatego praktycznie każdy może się odnaleźć w inżynierii materiałowej i rozpalić w sobie pasję podobną do naszej.

Więcej informacji o kierunku inzynieria materialowa.

Zapraszamy na nasz Wydział.