Technologia AmbuRespi - zautomatyzowany system do uciskania worka resuscytacyjnego.

W ramach projektu planuje się kontynuację prac nad urządzeniem wspomagającym proces resuscytacji pacjentów z niewydolnością oddechową, uciskający worek rozprężny / AmbuRespi.

W końcowej fazie realizacji prac w Komponencie I zbudowany prototyp urządzenia został poddany testom poprawności działania, w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, prowadzonym w Centrum Symulacji Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Prace będą koncentrowały się nad uwzględnieniem rekomendacji sformułowanych przez zespół testujący prototyp urządzenia zbudowanego w ramach Komponentu I.

Rekomendacje te zawierały następujące wymagania: zwiększenie bezpieczeństwa pracy urządzenia poprzez zastosowanie m.in. czujnika bezdechu oraz zabezpieczenia dłoni ratownika przed zgnieceniem. Zadaniem czujnika będzie detekcja uszkodzenia mechanicznego worka resuscytatora lub innych przyczyn, które uniemożliwiają osiągnięcie ciśnienia w drogach oddechowych pacjenta. Zabezpieczenie dłoni ratownika zostanie osiągnięte poprzez modyfikacje konstrukcyjne urządzenia.

Projekt jest realizowany i współfinansowany w ramach Projektu „Odpowiedzialny społecznie Proto_lab” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kontakt:
dr inż. Marcin Królikowski
e-mail: marcin.krolikowski@zut.edu.pl