ANSYS

Współpraca Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego z firmą MESCO

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie podpisał umowę o współpracy z firmą MESco Sp. Z o.o. Celem współpracy jest wspólna realizacja projektów badawczo-rozwojowych (B+R) oraz wsparcie zespołów studenckich prowadzących projekty z wykorzystaniem narzędzi do analiz numerycznych. Umowę o współpracy podpisali JM Rektor ZUT dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT oraz Mariusz Gorol, Prezes Zarządu MESCO.

Firma MESco jest biurem inżynierskim oraz oficjalnym przedstawicielem i dystrybutorem pakietu obliczeniowego ANSYS w Polsce. W zakresie działań MESco znajduje się również prowadzenie szkoleń z obsługi pakietu ANSYS. Osoby szkolące to eksperci z wieloletnim doświadczeniem oraz rozległą, ugruntowaną wiedzą z zakresu poruszanych zagadnień (mechaniki, wytrzymałości materiałów, mechaniki płynów etc.). Wykwalifikowana kadra jest gwarancją wysokiej jakości kształcenia, uczestnicy szkoleń oprócz doświadczenia zdobywają również cenną umiejętność interpretacji wyników symulacji.

W ramach współpracy Uczelnia uzyskuje nieodpłatnie, na okres jednego roku (z możliwością przedłużenia) dostęp bardzo bogatego pakietu licencji badawczych i dydaktycznych.

Uzyskana licencja ANSYS pozwoli pracownikom naukowym ZUT stosować w swoich pracach badawczych wiodące na rynku oprogramowanie symulacyjne, umożliwiające prowadzenie zaawansowanych obliczeń numerycznych w dziedzinach: mechaniki klasycznej, wytrzymałości materiałów, mechaniki płynów, termodynamiki oraz elektromagnetyzmu. Należy nadmienić, iż niezaprzeczalną zaletą, wyróżniającą niniejsze oprogramowanie jest możliwość sprzęgania wymienionych dziedzin w jednej symulacji, pozwala to na prowadzenie kompleksowych analiz uwzględniających wiele czynników.

W krótkiej notce nie sposób opisać wszystkich korzyści i możliwości płynących z zastosowania oprogramowania ANSYS. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich pracowników do zapoznania się z możliwościami przedstawionego pakietu obliczeniowego.

Również studentów wydziału zachęcamy do zapoznania się z oprogramowaniem ANSYS. Darmowe oprogramowanie którego licencja zezwala na naukę obsługi pakietu ANSYS dostępne jest na stronie internetowej.

Opiekunem licencji jest pan mgr inż. Bartłomiej Szymczak, wszelkie pytania proszę kierować na adres mailowy bartlomiej.szymczak@zut.edu.pl

Logo ANSYS