Pilotażowy program „Aktywny samorząd”- Moduł II 28.03.2022 14:01

Pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym dla osób niepełnosprawnych.

Oddział Zachodniopomorski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie informuje, iż Zarząd PPFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd’ w 2022 roku.

Warunki uczestnictwa osoby niepełnosprawnej w programie w Module II:

• znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,
  • nauka w szkole wyższej lub szkole policealnej, kolegium lub przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

Wnioski o dofinansowanie można składać w formie elektronicznej w systemie SOW (sow.pfron.org.pl) od dnia 1 marca 2022r.

Termin zakończenia przyjmowania wniosków w 2021 roku wypada:

• dnia 31 marca 2022 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2021/2022),
  • dnia 10 października 2022 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2022/2023).

Więcej informacji o pomocy w Module II (pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym) znajdą państwo na stronie internetowej PFRON: www.pfron.org.pl Menu: O Funduszu / Programy i zadania PFRON / Programy i zadania realizowane obecnie / Aktywny samorząd oraz na stronie portal-sow.pfron.org.pl.

Dodatkowe informacje znajdują się w ulotce dotyczącej realizowanej formy wsparcia Modułu II (format:  pdf, rozmiar:  236 kB) – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym dla osób niepełnosprawnych w 2022 roku.