• Informacje o studiach
youtube WIMiM ZUT Szczecin

Zapytaj 91 449 48 63

11.04.2022 - ZS1 w Stargardzie

11 kwietnia 2022r. przedstawiciele Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie w składzie: doktorant mgr inż. Łukasz Marchewka oraz Katarzyna Sokolik – Pełnomocnik Dziekana ds. promocji, spotkali się z uczniami klas maturalnych z Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie.

Podczas spotkania zaprezentowano informacje na temat wydziału, oferowanych kierunków studiów, kariery zawodowej. Jako jeden z najbardziej zrobotyzowanych wydziałów w regionie, przedstawiciele zaprezentowali uczniom dwa roboty.

Pierwszy to semi-autonomiczny robot, którym uczniowie mogli własnoręcznie pokierować po korytarzach szkoły. Drugi robot to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań - cobot o 7 stopniach swobody z którym uczniowie również mogli się zmierzyć.